Resultater fra Kodomo Cup 2016

KIHON Mini Kodomo

Guld: Igor Arifovie
Sølv: Laica Friis
Bronze: Keven Refsing
Bronze: Mikkel Jeppesen

TASHI KATA Mini Kodomo

Guld: Keven Refsing
Sølv: Oliver Jeppesen
Bronze: Leon Mørkholt
Bronze: Melanie Alelsen

KATA

Piger 9 – 11 år. 10 – 6 kyu
Guld: Aline Sjöberg
Sølv: Alicia Severinsen
Bronze: Sandie Skarnsby
Bronze: Natalie Hansen

Piger 9 – 11 år. 5 kyu – Dan
Guld: Mille Loland
Sølv: Thea Olsen
Bronze: Maria Maaouni
Bronze: Sofie Wahlgren

Piger 12 – 14 år. 9 – 6 kyu
Guld: Cecilie Andersen
Læs mere Resultater fra Kodomo Cup 2016

Klub resultater fra JKA Cup Lund 2015

Tillykke til alle vores deltager og medaljetager ved  JKA Cup Lund 2015. Tak til venner, familie som tog over sundet og heppede på vores Kata/Kumite kæmper

Kata

12-13 år flickor
3.p) Victoria Bo Andersen

14-15 år flickor
2.p)  Sif Rasmussen
3.p) Fie Nielsen

16-17 år tjejer
3.p) Ceyda Kibar

Kumite

12-13 år flickor
1.p) Mille Oldenburg

14-15 år flickor
2.p) Sif Rasmussen
3.p) Fie Nielsen

16-17 år tjejer
3.p) Ceyda Kibar

Klub resultater fra 48´Shotokan Cup 2015

Tillykke til alle vores deltager og medaljetager ved 48´Shotokan Cup 2015. Tak til venner og familie som kom forbi for at støtte vores Kata/Kumite kæmper

Piger: Kata 12-13. år

1. Marie Louise Rossing, Karate Akademiet
2. Mille Kristensen, Helsingør
3. Victoria Bo Andersen, Karate Akademiet
3. Alberte Olsen, Karate Akademiet

Piger: Kumite 12-13. år
1. Mille Kristensen, Helsingør
2. Naya Corydon, Ålsgårde
3. Mille Oldenburg, Karate Akademiet
3. Lærke E. Hansen, Rønne

Piger: Kata 14-15. år
1. Fie Nielsen, Karate Akademiet
2. Filippa Rydbirk, Karate Akademiet
3. Sif Rasmussen, Karate Akademiet
3. Mari Kok Madsen, Rønne

Piger: Kumite 14-15. år
1. Sif Rasmussen, Karate Akademiet
2. Fie Nielsen, Karate Akademiet
3. Vibeke Nielsen, Rønne
3. Mari Kok Madsen, Rønne

Kvinder: Kata
1. Line Lydeking, Hokuto-Kai
2. Tina Dalgaard, Karate Akademiet
3. Camilla Nykjær, Karate Akademiet
3. Mia Vejlgaard, Karate Akademiet

Kvinder: Kumite
1. Maria Curvelo, Kakushin
2. Line Lydeking, Hokuto-Kai
3. Mia Vejlgaard, Karate Akademiet
3. Claudia Pring, Odense Ichiro

Mænd: Kata
1. Jacob Nissen, Kakushin
2. Lasse Persson, Karate Akademiet
3. Thorbjørn Friis, Kakushin
3. Troels Faastrup, Kakushin

klik her for at se alle resultater fra 48´Shotokan Cup 2015